راهنما نصب آنتن

راهنما نصب آنتن

نصب سیستم تقویت آنتن موبایل بسیار راحت و آسان می باشد . اگر شما یک فرد آشنا به امور فنی و کابل کشی داخل ساختمان می باشید می توانید بدون نیاز به کارشناسان نصب شرکت این سیستم را راه اندازی نمایید.


با در رعایت 4 مرحله می توانید به راحتی سیستم را راه اندازی نمایید.


تجهیزات شامل یک آنتن گیرنده ، یک آنتن فرستنده ، دستگاه رپیتر و مقداری کابل می باشد. در برخی از پروژه ها که نیاز به آنتن فرستنده بیشتری (2 ، 3 یا 4 عدد آنتن) می باشد باید از یک تقسیم کننده توان (1به2 ، 1به3 یا 1به4) نیز استفاده کرد.
1. ابتدا آنتن گیرنده را در خارج ساختمان و در محلی که دارای سیگنال مناسب و پایدار می باشد نصب نمایید (در صورت مشاهده دکل موبایل BTS می توانید آنتن گیرنده را به طرف آن محل نصب نمایید.)


2. دستگاه رپیتر را داخل ساختمان بر روی دیوار نصب نمایید سپس آنتن گیرنده را توسط کابل طولانی تر به قسمت Outdoor دستگاه رپیتر متصل نمایید.


3. آنتن فرستنده را داخل ساختمان و بر روی دیوار نصب نمایید سپس آنتن فرستنده را توسط کابل کوتاه تر به قسمت Indoor دستگاه رپیتر متصل نمایید. (در صورت نیاز به تعداد آنتن فرستنده بیشتر ، قبل از اتصال آنتن های فرستنده یک تقسیم کننده توان مابین دستگاه و کابل آنتن های فرستنده نصب نمایید.)


شما می توانید علاوه بر ایجاد پوشش کامل داخل ساختمان ها توسط دستگاه های Indoor Repeater و یک آنتن اضافه و نصب آن در فضای باز مقداری از فضای باز را نیز پوشش دهید. در صورتی که نیاز به ایجاد پوشش های چند کیلومتری فضای باز و بسته بطور کامل می باشد ، حتما باید از دستگاه های Outdroor Repeater استفاده کرد.


4. در آخر می توانید کابل برق را به دستگاه متصل و دستگاه را روشن نمایید. (هیچ گاه قبل از اتصال آنتن ها ، دستگاه را روشن نکنید.)


شما می توانید حدود سی ثانیه پس از نصب و روشن کردن دستگاه ، سیگنال موبایل خود را بررسی نمایید. همچنین در صورت نیاز به کابل طولانی تر جهت اتصال دستگاه و آنتن ها باید از کابل RG213 استفاده کرد.


سولات متداول:


آنتن موبایل پر شده است اما امکان مکالمه وجود ندارد؟

در برخی از موارد پس از نصب دستگاه های تک باند این اتفاق می افتد که باید حتما از دستگاه  دو باند استفاده کرد ، اما اگر دستگاه شما دو باند می باشد و این اتفاق رخ داده است نیاز است که جهت و ارتفاع آنتن گیرنده را تغییر دهید . این مشکل کاملا رفع خواهد شد.


نحوه انتخاب آنتن گیرنده  مناسب برای محل چگونه می باشد؟

آنتن یاگی با گین بیشتر برای مکان هایی که از دکل موبایل فاصله بیشتری دارند استفاده می شود.
آنتن امنی میله ای برای مکان هایی که در حال تغییر جهت می باشند مانند کشتی های می باشد.
آنتن پارابولیک یا گیرد با گین بیشتر از آنتن یاگی برای مکان هایی که از دکل موبایل فاصله بیشتری دارند استفاده می شود.


نحوه انتخاب آنتن فرستنده مناسب برای محل چگونه می باشد؟

                                                                               

آنتن فرستنده امنی 360درجه (مدل های سقفی و مدادی)                         آنتن فرستنده پنل 90درجه (دیواری)
در صورتی که در داخل ساختمان جنس دیوار ها بتنی یا اتاق ها کاملا ایزوله باشند و با یک آنتن فرستنده پوشش کامل ایجاد نشود ، باید از یک تقسیم کننده توان و آنتن فرستنده دیگری برای ایجاد پوشش کامل اتاق ها استفاده کرد.


آز چه کابل های بین دستگاه و آنتن های فرستنده و گیرنده استفاده می شود؟

از کابل کواکسیال RG58 تا 15 متر و از کابل کواکسیال RG213 تا حداکثر 40 متر همچنین برای فاصله های بیشتر آنتن گیرنده تا دستگاه با شرکت تماس بگیرید.